Nauka jazdy na nartach: w Polsce czy zagranicą?

nauka jazdy na nartach

Jazda na nartach to świetny sport zimowy, który dostarcza wiele rozrywki oraz pozwala aktywnie wypocząć. Korzyści płynące z tej aktywności można wymieniać w nieskończoność, jednak należałoby zacząć od kwestii nauki jazdy. Gdzie warto rozpocząć swoją przygodę z nartami – w Polsce czy za granicą?

Kierunki podróży polskich narciarzy

Polscy fani narciarstwa naturalnie najczęściej wybierają się w nasze rodzime góry, aby uprawiać swój ulubiony sport. Równie często odwiedzana jest Słowacja oraz Czechy. Zobacz, gdzie warto wybrać się na narty w Słowacji. Ci bardziej zaawansowani decydują się na podróż w Alpy, których najpopularniejsze szlaki rozciągają się na Włochy, Austrię, Szwajcarię oraz Francję.

Gdzie rozpocząć naukę jazdy na nartach?

Jak już zostało wspomniane, możliwych kierunków jest naprawdę wiele. Pytanie brzmi, który z nich będzie najdogodniejszy dla początkujących narciarzy, którzy po raz pierwszy spotkają się z nartami? Pod uwagę należy wziąć takie czynniki jak ceny, język, wiek ucznia i oczywiście poziom nauczania. Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bowiem zależy ona od kluczowych kwestii, na których najbardziej zależy przyszłemu narciarzowi.

nauka jazdy na nartach w polsce

Nauka jazdy na nartach w Polsce a za granicą

Ceny. Nie podlega wątpliwości, że w naszym kraju zapłacimy znacznie mniej za usługi instruktora. Zagraniczni nauczyciele cenią swoją naukę znacznie wyżej, a dodatkowo zmuszeni będziemy do złożenia opłaty w innej walucie, najczęściej w euro, co już znacznie pomnaża całościowy koszt kilkukrotnie.

Język. Oczywiście podstawą nauki jest dobra komunikacja na linii uczeń-nauczyciel. W przypadku, gdy początkujący nie zna języka instruktora, ciężko będzie mu się z nim porozumieć i tym samym przyswoić wiedzę, którą oferuje. Jeżeli nie znasz przynajmniej języka angielskiego, rozważ naukę w kraju. Nie ma sensu odciągać swojej uwagi od nauki jazdy w celu zrozumienia komunikatów instruktora.

Wiek ucznia. Ten czynnik jest ściśle powiązany z poprzednim. Trudno znaleźć dziecko, które płynnie mówiłoby w obcym języku. Jeżeli wybierasz się wraz z maluchem na naukę jazdy na nartach i chcesz, aby on również rozpoczął swoją przygodę, zrezygnuj z wyjazdów zagranicznych. Nowe doświadczenia to dla małego dziecka i tak duży stres, który może być dodatkowo spotęgowany niemożnością zrozumienia instruktora.

Poziom nauczania. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, gdzie znajdziemy lepszych instruktorów. Zarówno w Polsce, jak i za granicą są świetni oraz słabi nauczyciele jazdy na nartach. Warto odpowiednio wcześniej zasięgnąć opinii znajomych, którzy korzystali już z tego typu usług. Jeżeli jednak nie znasz nikogo, kto uczył się już jeździć na nartach z pomocą nauczyciela, posiłkuj się recenzjami internautów.

Wydaje się, że powyższe czynniki przemawiają za polskimi górami jako miejscem, w którym po raz pierwszy nałożymy narty. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, które ośrodki narciarskie w Polsce są szczególnie polecane, zajrzyj na: https://nawakacje.eu/gdzie-na-narty-w-polsce/.

Jazda na nartach to cenna umiejętność, którą warto posiąść. Nie ma przecież nic lepszego niż wyjazd w góry podczas ferii zimowych! Piękna górska natura, góralski klimat, paczka znajomych i dobra zabawa gwarantowana.

Podobne artykuły

Proste ćwiczenia wzmacniające kręgosłup

Kręgosłup jest częścią ciała odpowiadającą za prawidłową postawę. Coraz powszechniejsze bóle pleców są konsekwencją siedzącego trybu życia – pracy biurowej, zakupów bez wychodzenia z domu, braku czasu na uprawianie sportu. Bóle te bywają niezwykle uciążliwe. Często spędzają sen z powiek. Każdy człowiek powinien więc dbać […]

jak się rozciągać

Jak się rozciągać?

Wysportowane ciało, smukła sylwetka i zdrowy styl życia to tylko kilka z aspektów, które motywują do wzięcia się za siebie. Jednak, dobry trening to nie tylko godzina na siłowni spędzona na bieżni czy wyciskanie coraz to większych ciężarów. Każda sesja powinna dzielić się na kilka […]