Nauka jazdy na nartach: w Polsce czy zagranicą?

nauka jazdy na nartach

Jazda na nartach to świetny sport zimowy, który dostarcza wiele rozrywki oraz pozwala aktywnie wypocząć. Korzyści płynące z tej aktywności można wymieniać w nieskończoność, jednak należałoby zacząć od kwestii nauki jazdy. Gdzie warto rozpocząć swoją przygodę z nartami – w Polsce czy za granicą?

Kierunki podróży polskich narciarzy

Polscy fani narciarstwa naturalnie najczęściej wybierają się w nasze rodzime góry, aby uprawiać swój ulubiony sport. Równie często odwiedzana jest Słowacja oraz Czechy. Zobacz, gdzie warto wybrać się na narty w Słowacji. Ci bardziej zaawansowani decydują się na podróż w Alpy, których najpopularniejsze szlaki rozciągają się na Włochy, Austrię, Szwajcarię oraz Francję.

Gdzie rozpocząć naukę jazdy na nartach?

Jak już zostało wspomniane, możliwych kierunków jest naprawdę wiele. Pytanie brzmi, który z nich będzie najdogodniejszy dla początkujących narciarzy, którzy po raz pierwszy spotkają się z nartami? Pod uwagę należy wziąć takie czynniki jak ceny, język, wiek ucznia i oczywiście poziom nauczania. Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bowiem zależy ona od kluczowych kwestii, na których najbardziej zależy przyszłemu narciarzowi.

nauka jazdy na nartach w polsce

Nauka jazdy na nartach w Polsce a za granicą

Ceny. Nie podlega wątpliwości, że w naszym kraju zapłacimy znacznie mniej za usługi instruktora. Zagraniczni nauczyciele cenią swoją naukę znacznie wyżej, a dodatkowo zmuszeni będziemy do złożenia opłaty w innej walucie, najczęściej w euro, co już znacznie pomnaża całościowy koszt kilkukrotnie.

Język. Oczywiście podstawą nauki jest dobra komunikacja na linii uczeń-nauczyciel. W przypadku, gdy początkujący nie zna języka instruktora, ciężko będzie mu się z nim porozumieć i tym samym przyswoić wiedzę, którą oferuje. Jeżeli nie znasz przynajmniej języka angielskiego, rozważ naukę w kraju. Nie ma sensu odciągać swojej uwagi od nauki jazdy w celu zrozumienia komunikatów instruktora.

Wiek ucznia. Ten czynnik jest ściśle powiązany z poprzednim. Trudno znaleźć dziecko, które płynnie mówiłoby w obcym języku. Jeżeli wybierasz się wraz z maluchem na naukę jazdy na nartach i chcesz, aby on również rozpoczął swoją przygodę, zrezygnuj z wyjazdów zagranicznych. Nowe doświadczenia to dla małego dziecka i tak duży stres, który może być dodatkowo spotęgowany niemożnością zrozumienia instruktora.

Poziom nauczania. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, gdzie znajdziemy lepszych instruktorów. Zarówno w Polsce, jak i za granicą są świetni oraz słabi nauczyciele jazdy na nartach. Warto odpowiednio wcześniej zasięgnąć opinii znajomych, którzy korzystali już z tego typu usług. Jeżeli jednak nie znasz nikogo, kto uczył się już jeździć na nartach z pomocą nauczyciela, posiłkuj się recenzjami internautów.

Wydaje się, że powyższe czynniki przemawiają za polskimi górami jako miejscem, w którym po raz pierwszy nałożymy narty. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, które ośrodki narciarskie w Polsce są szczególnie polecane, zajrzyj na: https://nawakacje.eu/gdzie-na-narty-w-polsce/.

Jazda na nartach to cenna umiejętność, którą warto posiąść. Nie ma przecież nic lepszego niż wyjazd w góry podczas ferii zimowych! Piękna górska natura, góralski klimat, paczka znajomych i dobra zabawa gwarantowana.

Podobne artykuły

Ćwiczenia izometryczne – przydatne informacje

Trening izometryczny to zestaw ćwiczeń, za pomocą których można wzmocnić mięśnie i wspomóc procesy rehabilitacyjne. Jego ogromną zaletą jest fakt, iż bez problemu można wykonywać go wszędzie. Trening ten polegający na wykorzystaniu oporu własnego mogą wykonywać osoby bez względu na wiek. Również w przypadku osób […]

Ćwiczymy mięśnie głębokie – trening core

W rozpisce treningowej każdego szanującego się kulturysty znajduje się trening core, czyli mięśni głębokich. Jednak nie tylko profesjonalni sportowcy, ale i zwykli ludzie powinni wzmacniać te mięśnie. Silny „rdzeń” organizmu to mocna postawa, zdrowe plecy i lepsze wyniki osiągane w treningu siłowym. Czym są mięśnie […]